Oddziały przedszkolne

W naszej szkole funkcjonuje osiem oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkie przedszkolaki mają tu szansę poczuć się wyjątkowo, znaleźć ciepło rodzinnych relacji, nauczyć się rozwijać swoje talenty oraz poznawać i rozumieć otaczający świat. Naszym celem jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy o otaczającym ich świecie i przygotowanie do życia w nim. Dlatego tworzymy warunki sprzyjające rozwijaniu samodzielności oraz niezależności. Pragniemy, aby dzieci po zakończeniu edukacji przedszkolnej miały poczucie własnej wartości, wierzyły w swoje zdolności i umiejętności, a także nie bały się wyzwań, jakie stawia przed nimi codzienność.
Poprzez zabawę i indywidualne podejście do dzieci dbamy o rozwój i bezpieczeństwo każdego malucha.
Każde dziecko jest dla nas ważne, dlatego staramy się robić wszystko, aby czuło się u nas akceptowane i bezpieczne. Tworzymy warunki do harmonijnego rozwoju, do bycia samodzielnym i otwartym na nowe doświadczenia.
Każde z dzieci dostaje od nas klucz do zdobywania wiedzy, do twórczych poszukiwań, inspirację do działania.

W naszych oddziałach zapewniamy w godzinach 7:00 – 17:00 fachową opiekę wykwalifikowanej kadry. Realizujemy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Proponujemy również zajęcia dodatkowe z języka angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej i logopedii.

W czasie pobytu w oddziałach przedszkolnych wszystkie dzieci mogą skorzystać z całodziennego wyżywienia (śniadanie, obiad, podwieczorek) przygotowywanego i dowożonego przez firmę cateringową Horyzonty Smaku,specjalizującą się m. in. w żywieniu dzieci.

Dwa oddziały przedszkolne zostały uruchomione w 2016 roku w ramach projektu „EDUKACJA I PARTNERSTWO BEZ BARIER upowszechnienie i zapewnienie wysokiej jakości edukacji przedszkolnej poprzez utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, organizację dodatkowych zajęć edukacyjnych dla dzieci oraz podnoszenie kwalifikacji nauczycieli w 16 wybranych placówkach na terenie WrOF (Wrocław, Kobierzyce, Sobótka, Miękinia, Oborniki Śląskie i Długołęka)”. Projekt realizowany był od 1 lipca 2016 roku do 31 marca 2018 roku. Szczegóły projektu znajdują się pod poniższym linkiem: http://www.ckp.pl/index.php/projekty-unijne/edukacja-i-partnerstwo-bez-barier/o-projekcie.