Gminna Akcja Wsparcia 2023

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla każdego. Mają charakter podniosły, magiczny, a nawet wzruszający, dający nadzieję. Kojarzą nam się one m.in. z rodzinnym ciepłem, ubraną świątecznie choinką, wspólnym kolędowaniem przy wigilijnym stole, a także prezentami, którymi obdarowujemy najbliższych. Niestety wszyscy mieszkańcy naszej gminy mogą sobie pozwolić na godne rodzinne świętowanie. 
Wielu z nas w tym okresie otwiera swoje serca i chętnie pomaga drugiemu człowiekowi. Chcieliśmy więc wszystkich naszych uczniów, rodziców i przyjaciół naszej szkoły do wzięcia udziału w Gminnej Akcji Wsparcia, która od ponad 13 lat była organizowana przez Uczniów i Pracowników naszego Liceum w Długołęce.

Tegoroczna akcja prowadzona jest pod honorowym patronatem wójta gminy Długołęka - pana Wojciecha Błońskiego. Głównym organizatorem i inicjatorem akcji jest wciąż Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce, jednak w tym roku włączyły się do niej wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu naszej gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Długołęce, pracownicy urzędu gminy Długołęka a także Młodzieżowa Rada Gminy. 

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do tego wyjątkowego dzieła. Dary można składać również w budynku naszej szkoły w wyznaczonym do tego miejscu koło pani woźnej. W ramach naszej akcji będziemy zbierać tylko i wyłącznie: 

  • żywność długoterminową, 
  • środki czystości 
  • słodycze.

Akcja trwa od 4 do 15 grudnia, w godzinach otwarcia szkoły.

Wszystkie dary trafią do 80 potrzebujących rodzin z terenu gminy Długołęka, wskazanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. 

Koordynatorem akcji w szkole jest pani Paulina Traczyńska.

Pomagajmy, bo kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.